This is picture 1
ESTET

Бальні танці

<<  Назад до розділу "Статті"Танець - вид мистецтва, в якому художні образи створюються засобами пластичних рухів і ритмічно чіткої і безперервної зміни виразних положень людського тіла. Танець нерозривно пов'язаний з музикою, емоційно-образний зміст якої знаходить своє втілення в його хореографічній композиції, рухах, фігурах.


Бальні танці - це парні танці, які мають народні витоки, виконуються на вечорах, балах, змаганнях, які проводяться в приміщеннях застелених, як правило, паркетом, в спеціальному танцювальному взутті та одязі. З величезного розмаїття як елітних історико-побутових, так і народних танців в групу бальних потрапили танці, що характеризуються двома ознаками: всі бальні танці є парними, а пару складають чоловік і жінка, які танцюють у фізичному контакті.


Слово "бал" прийшло з французької  і походить від латинського дієслова ballare, який означає "танцювати".


Бальні танці мають унікальну історію, яка багато в чому визначила їх популярність, як спосіб відпочинку, а також як змагальний вид спорту. Бальні танці, в тому вигляді, як ми знаємо їх сьогодні, зародилися в Англії наприкінці XVIII - початку XIX століття. У цей період танці були привілеєм вищого суспільства, невід'ємною рисою великосвітських балів. Наприкінці XIX - початку XX століття вони стали популярні серед нижчих шарів суспільства, які відвідували публічні танцювальні зали або "громадські асамблеї". На початку 20-х років минулого століття отримали розвиток змагання з бальних танців. У 1924 році в Англії при Імперському Товаристві Вчителів Танцю було створено Відділення бальних танців. Його завданням було вироблення стандартів на музику, кроки і техніку виконання бальних танців. Поступово спортивні бальні танці розповсюдилися по всій Європі, досягли Азії і Америки.


З усіх парних танців для змагань були відібрані танці, найбільш цікаві з точки зору емоційного та ритмічного змісту музики, танці, в яких можна було створити найбільш глибокий і цікавий художній образ.


Бальні танці діляться на 2 програми: 
європейську (стандарт) і латиноамериканську (латина).


У Європейській програмі контакт між чоловіком і жінкою більш щільний і здійснюється як за рахунок рук, так і правильної взаємної постановки тіла. Він зберігається протягом усього танцю.


У Латиноамериканській програмі контакт вільніший, найчастіше здійснюється за рахунок сполучених рук і іноді може, як взагалі губитися, так і посилюватися за рахунок підтримок і інших фігур.


Програму Європейських танців чи Стандарт (Standard) складають 5 основних танців: Повільний Вальс (Slow або English Waltz), Повільний Фокстрот (Slow Foxtrot), Танго (Tango), Квікстеп або Швидкий Фокстрот (Quickstep) і Віденський Вальс (Viennesse Waltz ). Порядок виконання танців на змаганнях:


1. Повільний Вальс
2. Танго
3. Віденський Вальс 
4. Фокстрот
5. Квікстеп


На знаменитому Блекпульскому танцювальному фестивалі у Великобританії, танцювальні пари змагаються тільки в 4-х танцях європейської програми. Виняток становить Віденський Вальс. Проте його виконують всі танцювальні дуети перед початком змагань, "знайомлячись" з паркетом.


Віденський Вальс


Музичний розмір: 3/4. Темп: 58-60 т/хв.
Перший Віденський Вальс датований XII - XIII століттям і мав назву "Nachtanz" і прийшов до нас з Баварії.  Приблизно на початку 1830 року, композитори Франц Ланнер (Franz Lanner) і Іоган Штраус (Johann Strauss) написали кілька, дуже відомих зараз, вальсів, сприяючи тим самим розвитку і популярності цього танцю. Ці Вальси були дуже швидкі, але, зробивши ритм танцю зручнішим, ми тепер називаємо їх Віденський Вальс (Viennese Waltz) і завжди з радістю танцюємо.


Повільний Вальс


Музичний розмір: 3/4. Темп: 28-30 т/хв.
Вальс був привезений в Сполучені Штати в середині 1800 років. Темп Віденського Вальсу був достатньо швидким, і незабаром композитори стали писати музику, яка була набагато повільнішою. Від цієї музики розвинувся новий стиль Вальсу названий Бостоном, з повільнішими поворотами і довшим, ковзним просуванням. Приблизно в 1874 році, в Англії, створився "Клуб Бостона" і почав формуватись новий стиль танцю, англійський, названий надалі Повільним Вальсом (Slow Waltz). Проте, тільки після 1922 цей танець стане таким же фешенебельним як Танго. Дивно, але те що раніше пари танцювали в Вальсі Бостон дуже сильно відрізняється від того, що ми виконуємо зараз. Відразу після 1-ої Світової війни Вальс стрімко змінюється. У 1921 було вирішено, що основний рух повинен бути: крок, крок, приставка. Коли в 1922 Віктор Сильвестр виграв першість, то Англійська програма вальсу складалася всього лише з Правого Повороту, Лівого Повороту і Зміни Напрямку. У 1926/1927 Вальс був значно вдосконалений. Основний рух було змінено на: крок, крок убік, приставка. В результаті цього з'явилося більше можливостей для розвитку фігур. Вони були стандартизовані Імперським Товариством Вчителів Танцю (ISTD). Багато з них ми танцюємо до цих пір.


Танго


Музичний розмір: 2/4. Темп: 31-33 т/хв.
Перший раз Танго був виконаний в Європі перед 1-ї Світовою війною, в темпі 36 тактів на хвилину. Він прийшов з Буенос-Айреса (Аргентина), де був виконаний вперше в "Barria Las Ranas", гетто Буенос-Айреса. Він був тоді відомий під назвою "Baile con corte" (танець з відпочинком). "Денді" Буенос-Айреса змінили танець двома способами. Спочатку вони змінили так званий "Ритм Польки" в "Хабанера ритм", а по-друге, вони назвали цей танець Танго.


Повільний Фокстрот


Музичний розмір: 4/4. Темп: 28-30 т/хв.
Фокстрот, танець, який народився у двадцятому столітті і був названий так на честь Американського виконавця Гаррі Фокса (Harry Fox). Спочатку він виконувався в темпі 48 тактів на хвилину. Проблема, яка призвела Фокстрот до розвитку в двох напрямках, це темп музики. Під ту музику, яка виконувалася в темпі приблизно 50 - 52 такти на хвилину танцювали Квікстеп (Quickstep) або Швидкий Фокстрот, а під ту, яка виконувалася в темпі 32 такти на хвилину (більш повільно) - Повільний Фокстрот (Slow Foxtrot). Привабливий Фокстрот, що має безліч інтерпретацій є одночасно і простим, і складним танцем.

Квікстеп


Музичний розмір: 4/4. Темп: 50-52 т/хв.
З'явився під час 1-ї Світової війни в передмісті Нью-Йорка, спочатку виконувався африканськими танцюристами. Дебютував в Американському мюзик-холі і став дуже популярним в танцювальних залах. Фокстрот і Квікстеп (Quickstep) мають спільне походження. У двадцятих роках багато оркестрів грали повільний фокстрот дуже швидко, що викликало багато скарг серед танцюючих. Зрештою, розвинулося два різних види танцю, повільний фокстрот, темп був сповільнений до 29-30 тактів в хвилину, і Квікстеп, який став швидкою версією Фокстроту, виконуваного в темпі 48-52 тактів в хвилину. Одним з танців, який вплинув на розвиток Квікстепу був популярний на той час Чарльстон.


Програму Латиноамериканської програми танців чи Латина (Latin) складають 5 основних танців, такі як: Самба (Samba), Ча-ча-ча (Cha-Cha-Cha), Румба (Rumba), Пасодобль (Paso Doble) і Джайв (Jive) . Порядок виконання танців на конкурсі наступний:


1. Самба
2. Ча-ча-ча
3. Румба
4. Пасодобль
5. Джайв


На знаменитому Блекпульскому танцювальному фестивалі у Великобританії, танцювальні пари змагаються у всіх 5-ти танцях латиноамериканської програми.


Ча-ча-ча


Музичний розмір: 4/4. Темп: 30-32 т/хв.
Захоплюючий, синкопований латиноамериканський танець, який виник в 1950 році, як уповільнене  Мамбо. Цей танець спочатку зауважили в танцювальних залах Америки. Звуки музики Cha-Cha-Cha повинні виробляти щасливий, безтурботний настрій із легкою, розв'язною атмосферою. Ча-ча-ча отримало свою назву і характер через особливе повторювання основного ритму і специфічного інструменту маракаси. Нещодавно було прийнято рішення скоротити назву цього танцю до Ча-Ча (Cha-Cha).


Самба


Музичний розмір: 2/4. Темп: 50-52 т/хв.
До 1914 цей танець був відомий як бразильський під назвою "Maxixe". Перші спроби представити Самбу (Samba) в європейських танцювальних залах датуються 1923-24 роками, але тільки після Другої Світової Війни Самба стала популярним танцем в Європі. Самба має дуже характерний ритм, який висунутий на передній план для його кращої відповідності національним бразильським музичним інструментам. Спочатку він називався tamborim, chocalho, reco-reco і cabaca. Ритмічний національний бразильський танець Самба нині упевнено увійшов до програми сучасних бальних танців. Самба включає в собі характерні латинські пружні рухи стегнами, які мають назву "Samba Bounce".


Румба


Музичний розмір: 4/4. Темп: 25-27 т/хв.
Танець Румба (Rumba) народжений на Кубі. Як типовий танець "гарячого клімату" він став класикою всіх Латиноамериканських танців. Румба - повільний танець, який характерний плотськими, наповненими любов'ю рухами і жестами, має латиноамериканський стиль рухів  стегнами, є інтерпретацією відносин між чоловіком і жінкою.


Пасодобль


Музичний розмір: 2/4. Темп: 60-62 т/хв.
Танець іспанських циганів. Драматичний, Французько-іспанський, в стилі Фламенко, марш, де чоловік зображає матадора (сміливої людини) на бою з биком, дама зображає його плащ або бика, залежно від обставин. У цьому танці увага акцентується на створенні властивій матадорові формі тіла з додаванням рухів танцю Фламенко в руках, ліктях, зап'ястях та пальцях. Ступні, або точніше каблуки, використовуються для того, щоб створити чітку ритмічну інтерпретацію.


Джайв


Музичний розмір: 4/4. Темп: 42-44 т/хв.
Джайв – це міжнародна версія танцю Свінг, в даний час танець під назвою Джайв (Jive) виконують в двох стилях - Міжнародний і Свінг і дуже часто поєднують обидва в різних фігурах.  Дуже сильний вплив на Джайв надають такі танці як рок'н'ролл і Джатербаг. Джайв іноді називають як Шестикоковий рок'н'ролл. Джайв - дуже швидкий танець , який потребує багато енергії. Це останній танець, який танцюють на змаганнях, і танцюристи повинні показати, що вони не втомилися і готові виконати його з іще більшою віддачею.<<  Назад до розділу "Статті"

<<<  Назад на Головну сторінку